| Anamena2003 a întrebat:

De curând am început munca în străinătate, de una singură neștiind pe nimeni.La locul de muncă, încă din prima zi, șefa de tură se lua mereu de mine și mi controla mereu activitatea,fix când venea ea,se întâmpla să fie ceva greșit. Astăzi mi-a zis că dacă mai greșesc, mă lasă în vestiar două ore,,poate ți revii ", asta mi-a pus capac, după o săptămână plină de stres. Așa că mi-am semnat contractul de închidere după doar o săptămână de muncă. M-am simțit umilită și vorbele ei m-au făcut să-mi pierd încrederea în mine. Am plecat cu lacrimi în ochi, întrebându-mă de ce oamenii care se străduiesc și muncesc,au parte de asemenea situații,iar alții care nu și dau interesul,sunt văzuți bine?
Mă gândesc că sunt prea sensibilă și pun totul la suflet, dar m-am săturat să merg in stres și să mă consum pentru oameni care mă subestimează. Am făcut alegerea corectă?

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Ai făcut alegerea corectă. Nu trebuie să îți strici caracterul și să îl faci asemenea dușmanilor tăi.
Caută ajutorul la Dumnezeu și te vei bucura de fericire.

| gabicoo a răspuns:

Ai avut ghinion. Să știi că orice șut în fund este un salt înainte.

| Lubeni??38900 a răspuns:

Bună dragă, nu mai accepta ca cineva sa te jignească, umilească, să-și bată joc de tine, mai ales străinii! În locul tau plecam imediat la alt loc de muncă. Nu ai prins loc de muncă bun, cu siguranță la alt loc de muncă vei fi apreciată. Și numai fi sensibilă așa fi mai cu tupeu cu oamenii. PS: numai pune la suflet