| AlexandrulS a întrebat:

De curand m-am decis sa ma fac pilot, am o pasiune de mult pentru avioane. Vreau sa stiu cu ce se mananca, adica ce scoli trebuie sa fac sau facultati, am inteles ca este extrem de scump cursul de calificare. spuneti-mi si mie ce cum cand unde. ca nu sunt bine informat. Multumesc.

4 răspunsuri:
| lolz1 a răspuns:

Hmm. poate ti se pare ciudat ca eu, fata fiind, vreau sa urmez un liceu de aviatie. Este unul in Breaza, destul de aproape de Bucuresti.
Ce mi se pare cel mai ok este ca eu, dupa ce o sa termin liceul o sa am direct loc de munca, sigur unde ma incadrez. Daca vreau sa am un loc mai inalt, gen sef, o sa urmez academia.
Daca inca nu esti la liceu, iti recomand sa dai la liceul de aviatie Dimitrie Cantemir. Sunt probe extrem de grele, dar daca chiar vrei, POTI!
Ma bucur ca am gasit pe cineva cu aceeasi pasiune ca a mea, toate cele bune!

| AlexandrulS explică (pentru lolz1):

Da. faza este ca eu deja sunt la un liceu. si sunt a 10 a. adica mare lucru acum nu cred ca fac daca ma mut 2 ani.

| lolz1 a răspuns (pentru AlexandrulS):

Hmm. naspa. Poti sa faci multe in 2 ani faza e ca te transferi pentru ce?
Nici eu nu sunt foarte bine informata, dar poate daca vrei sa dai la facultate poti incerca academia, desi nu sunt prea sigura. stiu ca iti trebuie liceu militar.

| AlexandrulS explică (pentru lolz1):

Pei academia ce treaba are... eu nu vreau sa ajung pilot de armata, ma intereseaza sa ajung un pilot de cursa civila ca la armata banii sunt infirmi pe langa un salariu de pilot de avion mare.