| GaBrIeLa1994 a întrebat:

De exemplu daca la o facultate la o anumita specializare toate locurile la buget au fost ocupate acum in prima sesiune si din diferite motive 2 sau 3 persoane nu mai doresc sa intre.ce se va intampla cu locurile libere la buget?

4 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Sunt scoase la concurs in a doua sesiune de inscrieri happy Oricum la multe facultati inca sunt locuri la buget care asteapta happy

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pot exista 2 situatii:
-Daca sunt si locuri cu taxa vor intra la buget, dupa caz, primii 2-3 clasati la cu taxa.
-Daca nu sunt locuri cu taxa atunci vor intra primii 2-3 clasati sub linie in prima sesiune sau se va organiza o noua sesiune.

| ferdin a răspuns:

Vor fi ocupate in a doua sesiune de inscrieri.

| Mihaela1964 a răspuns:

Vor fi ocupate de cei care au avut nesansa sa intre la cu taxa, in nici un caz nu raman pentru a doua sesiune, din toamna.