| anonim_4396 a întrebat:

De exemplu daca merg la o facultate si dupa cateva luni sau cel mult un an renunt din motive financire de exemplu sau ca realizez ca nu imi place domeniul ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca, in urma admiterii, ai ocupat un loc bugetat("fara taxa"), si apoi, in cursul anului intai( sau la sfarsitul lui), renunti, acest an finantat va fi scazut din durata viitoarelor studii finantate de la buget la alta facultate.

3 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Pai pierzi anul. din pacate nu e ca la liceu sau scoala generala tongue. ai putea sa te interesezi de inghetarea unui an. e posibil la unele facultati

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pierzi anul si banii dati. Mai bine te interesezi dinainte de profilul pe care vrei sa-l urmezi.

| neutrino a răspuns:

Nu se intampla nimic, mai bifezi un esec si eventual rad prietenii de tine.