| XxAnonimuXx a întrebat:

De la cati ani se poate lucra intr-o pizzerie in vacanta de vara de la 14-15 ani sau numa de la 16?

Răspuns Câştigător
| CristalHeart a răspuns:

In codul muncii e prevazut de la 16 ani.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic de la 16, practic nu te va angaja nimeni ca sa nu se lege la cap cu minori, sunt destui majori care cauta locuri de munca

| OnuOnulică a răspuns:

Numai de la 16

Răspuns utilizator avertizat
| george232323 a răspuns:

Cred ca daca ai buletin deja poti...

| Yumiii a răspuns:

Acum cateva zile, profesorii ne-au tinut un curs despre asta.
Te poti angaja de la 15 ani, iar daca esti minor, trebuie sa stai doar jumatate din program, nu ai voie la ore suplimentare, si chestii din astea. thinking