| dfwq23 a întrebat:

De la ce rang in Hotel se incepe Manager, am auzit ca nu se da direct aceasta functie.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a deveni Manager (director) trebuie sa cunosti functionarea intregii institutii.
Ca urmare, se incepe undeva la un nivel mai jos, ca portar, valet sau alta functie de "entry level".
Cu timpul, daca dovedesti ca esti capabil de mai mult, atunci se poate urca pe scara ierarhica, pana la nivel de conducere.
Nici un proprietar de afacere nu va numi pe post de director o persoana fara experienta, fiindca isi poate pierde afacerea.

1 răspuns:
| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Lol, altul care se viseaza sefi si el habar nu are de simpla arhitectura a unei organizatii...