| anonim_4396 a întrebat:

De la ce varsta pot sa ma angajez?

12 răspunsuri:
| ღAnamariaღ a răspuns:

18!

| Papusha lui =p~ a răspuns:

Pai daca esti din C-ta. poti vara, pe plaja. de la 16 ani. daca vrei undeva [ magazin ] de la 18 ani in sus.

| zacrazy a răspuns:

De la 16 ani dar cu acordul parintilor.

| daryus2221 a răspuns:

De la 18 ani

| pitikaaa a răspuns:

De la 14 ani, dupa ce iti faci buletinwinking Succes!

| Sin a răspuns:

Poti lucra fara carte de munca si daca ai sub 18 ani.Impartit pliante, promotii, etc.

| gabitza144 a răspuns:

Pai daca te lasa parinti si vrei pe timp de vara te poti angaja de la 15-16 ani in rest de la 18 ani cand esti majora si sti mai multe.sunt locuri pe timp de vara unde te poti angaja d ela 15-16 ani trebuie sa cauti pa paa :*

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform art. 13 din Codul muncii te poti angaja de la implinirea varstei de 15 ani, numai cu acordul parintilor ori reprezentantilor legali si numai la munci potrivite cu dezvoltarea fizica, aptitudinile si cunostintele tale, cu conditia ca munca respectiva sa nu iti pericliteze sanatatea, dezvoltarea fizica si pregatirea profesionala. Angajarea sub 15 ani este interzisa. Numai bine!

| ikram a răspuns:

De la 16 ani! (numai 30 de ore pe saptamana maxim) Si cu acordul scris al parintilor de la 15 ani.

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna.Eu stiu ca minimul este 15. Oricum trebuie sa ai buletinul facut. Pa-pa:*.

| madagascar a răspuns:

La 16 ani e legal, trebuie sa iti dea parinti o declaratie precum ca sunt de acord, eu m-am angajat la 16 ani asa cu carte de munca, daca nu aveam 16 nu ma angaja.

| ily kim nam gil a răspuns:

18thinking din cate stiu eu big grin