| AnaMariaAle2000 a întrebat:

De unde pot lua o adeverință medicală pentru angajare? Precizez că nu mai țin demult legătura cu medicul de familie fiind mereu indisponibil sau plecat din țară.
Analizele le-am făcut toate la medicina muncii, dar am nevoie și de o adeverință cum că sunt aptă de muncă. Mulțumesc!

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Alt medic de familie sau mergi la cel pe care il ai. Daca ai facut analizele inseamna ca esti in tara, deci mergi la el.
Ma mir cum de ti le-a facut fara adeverinta de la medicul de familie.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Schimba medicul de familie, e atit de simplu!

| Wr3nch a răspuns:

Price clinics cu medicine muncii.

| Goete a răspuns:

Eu raman mască.
Chiar e nevoie de asa ceva in Romania?

Răspuns utilizator avertizat
| Goete a răspuns (pentru Bubico2022):

Deci mi se pare normal ca firma care te angajeaza sa se ocupe de vizitele tale medicale, prin mutua

Răspuns utilizator avertizat
| Goete a răspuns (pentru Bubico2022):

No, ase da

| Nirvanaaa a răspuns:

La un medic generalist. Posibil și la unul de familie, dar plătești consultul.

| mi25 a răspuns:

Chiar daca nu ai tinut legatura cu medicul tau de familie, acesta nu te-a scos din evidenta.

| haileewatson a răspuns:

Mergi la alt medic de familie, cu cardul tau de sanatate, si roaga-l sa-ti dea adeverinta. Daca ai bani mergi la o clinica privata la un medic de familie.

| Ciprian09 a răspuns:

Poți merge la orice medic de familie, ideal este sa ai cardul de sănătate și cartea de identitate! Durează câteva minute sa te bage în pc, apoi iei ce ai nevoie! Succes

| 1205679 a răspuns:

Nu medic de familie de unde i-au trimitere ca să mă duc la chirurgiei