| z0r3Ns3n a întrebat:

Deci am o nelamurire TPU...
Eu din clasa I sunt impreuna, adica nu cuplati, in clasa cu o negresa de fata...(nespalata, pute, etc.)
M-am mai luat de ea, adica am injurat-o cateodata si in clasa a cincea a inceput sa se duca la dirig sa ii spuna tot ce fac, ca m-am luat de ea, etc...
Acum, in urma cu cateva zile mi-a scazut nota la purtare cu un punct...E NORMAL FRATEEE?
Si mai am o intrebare.
Vreau si eu sa stiu daca mai pot sa intru la facultate buna, gen teologie, sa fiu doctor, etc.
Scuze pentru categorie dar nu stiam ce sa pun.
Multumesc Anticipat happy

10 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

,,E NORMAL FRATEEE?'' - e foarte normal frateee cand te porti asa sa primesti si reactii negative, sau tu asteptai vreo diploma ceva?!

,, Vreau si eu sa stiu daca mai pot sa intru la facultate buna, gen teologie, sa fiu doctor, etc.'' - daca continui cu, comportamentul asta huliganic sa fi sigur ca nu mai prinzi nicio facultate.

| pietrean a răspuns:

Te-ai intrebat vreodata, de ce "pute"? Stii in ce conditii sta? Poate, doar nasul tau are ceva si nu suporta decat mirosul de Chanel!
Inainte de a jigni pe cineva, incearca sa intelegi situatia. Jigninind-o si injurand-o, ce ai rezolvat? Ti-ai aratat proasta educatie, nesimtirea si aroganta.Vina este si a colegilor dar in cea mai mare parte a dirigintei ca nu a luat masuri drastice, ca acea copila sa nu mai fie batjocora ta!
La facultate, poti intra, in cazul in care inveti bine.Nu este o conditie nesimtirea si nu se "aduna" proasta crestere! Ce fel de doctor sau popa, poti deveni, daca de mic esti o lichea?!
Restul, au mai scris si altii: puteti aduna haine sau bani(daca intr-adevar are o conditie precara), poti vorbi tu cu diriginta, cum o puteti ajuta(asa scapand "diplomatic" de miros).
Pe tine te intereseaza DOAR nota, care poate sa-ti influenteze media si nu faptul ca ai jignit un semen.Rusine sa-ti fie, nesimtitule!(Cum te simti cand cineva te jigneste?)

| acinorev a răspuns:

Da, eu zic ca e foarte normal sa iti scada nota la purtare. Daca vrei sa o mentii constanta (10) ar trebui sa nu alergi in pauze, sa nu injuri, sa stai cuminte in banca ta si sa inveti. Acets tip de elev-model trebuie sa fi! Nu sa injuri (chiar daca e de culoare si te intarata)!
Eu cred ca poti intra la facultate, dar numai cu conditia sa ai 10 pe linie de acum incolo. happy \Succes

| FabianelSHAF a răspuns:

Salut! Da este normal.

| violetamarcu a răspuns:

Stai cat mai departe de ea si nu o mai insulta. Ai putea initia o actiune de strangere de imbracaminte pentru acea fata daca nu are resursele financiare necesare pentru a si le procura singura. Daca este doar o problema de igiena, este treaba dirigintelui sa intervina.

| OooMurasakiNekoOoo a răspuns:

Daca vrei sa-ti creasca nota la purtare la loc trebuie sa-ti ceri scuze si sa nu te mai iei de ea, chiar daca mirose urat nu trebuie sa o mai bagi in seama, si cred ca este necesar sa ai nota 10 la purtare, am inteles ca conteaza.

| z0r3Ns3n explică (pentru OooMurasakiNekoOoo):

Aaa, o problema. Nu e prima oara cand imi cer scuze si sunt iertat. A doua problema, mi-a pus minus la purtare in catalog cu creionu, nu cred ca e asa grav...ce ziceti?

| Dreamer a răspuns (pentru z0r3Ns3n):

Pai nu este grav, logic... ceea ce este grav este comportamentul tau, realizeaza ca te-ai purtat urat, schimba-ti comportamentul si cere scuze fetii...nu fi badaran.

| lindesa a răspuns:

Incearca sa o ignori si sa stii departe de ea, pe cat posibil. Chiar daca ai acum nota mica, poate sa iti creasa, dar ai grija cu fata aia.Noroc!

| euuueuuu a răspuns:

Nu conteaza nota la purtare la intrarea in facultate. sunt doar fabricatii. Ce conteaza e media din liceu si bac-ul. si poate in caz de departajare sau la unele facultati, media intr-o materie ( de exemplu daca dai la turism poate conta media la geografie din liceu ).