| terry123 a întrebat:

Deci, am terminat școala și vreau sa ma angajez, am făcut 19 ani si ideea este ca nu am lucrat, nu știu ce sa trec în CV, ce as putea trece? Dacă se poate un sfat util. Mulțumesc anticipat

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In acest caz vei trece doar studiile, daca ai vreo calificare, ce calitati ai si daca te pricepi la ceva, in functie si de locul de munca pe care vrei sa te angajezi.

| Demidol a răspuns:

La experienta, vechime, nu ai ce trece. Spui ca esti proaspat absolvent.
Scrii ce scoala ai terminat, ce aptitudini ai, unde te descurci cel mai usor dar si la ce te pricepi cel mai bine fara experienta.

| Antopuff a răspuns:

Voluntariat, cursuri, sau ce alte activitati ai avut care pot fi certificate cu diplome sau adeverinte

| BoBoAlin a răspuns:

Depinde ce te pasionează pe tine cel mai multwinking Poate că incepi cu un hobby mic și ajungi să iti faci ceva de viitor din el.