| anonim_4396 a întrebat:

Deci,am un vis sa zicem,legat de cariera,e legat de cs, care e varsta minima in pgl? am auzit ca e 14, am vorbit si cu DecE, dar momentan am doar 13, exp. am destula, joc de 5 ani,am jucat chiar si in clanul mari, acum. vreau sa ma integrez pe undeva in A, dar numai ca trebuie sa am 14 ani,ma rog,asa mi-a zis liviu "DecE" dar m-am gandit sa va intreb si pe voi,aceasta intrebare am pus-o si pe : Fnatic,Sk,Pgl si TeG, dupa pgl am primit raspuns ca nu, dar doar vreau sa ma asigur de acest lucru, va dau si funda...

Răspuns Câştigător
| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Trebuie sa ai 14 ani neaparat deoarece trebuie sa ai cont bancar. Trebuie sa mai astepti un an. Mai exerseaza(dar nu uita sa mai treci si pe la scoala sa-ti mai vezi colegii, nu de altceva).

| MasterSpirit a răspuns (pentru BogdanelululTheGodfather):

Mersi,in rest, florin si seth numai comentati, se vede dupa cu vb. ca sunteti niste publicari care nu ati jucat in viata voastra un meci/gather/cupa/turneu, si altele.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru MasterSpirit):

Tine cont totusi si de ce a supu sethy (nu la partea cu decaderea cs 1.6), nu poti sa faci o cariera DOAR din asta.winking
Nu poti trai DOAR din asta si sa nu uiti ca pentru tine CEL MAI IMPORTANT lucru pentru tine este scoala! Dupa, poti face ce vrei.

11 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Odata cu lansarea CS:GO, cs 1.6 o sa fie pus langa cs 1.5.Nu o sa mai existe cupe de cs 1.6, mai bine iti vezi de scoala si lasi cs ca nu ai cum sa iti faci o cariera din asta.

| MasterSpirit a răspuns:

Hmhmh,am jucat pana in c2,+ daca ai fi vazut interviul lui k1d0r nu ai mai fi zis asta, hai sa incep, 1. A fost cupa in 2010, in Los Angelos, 450 participanti, cu o suma de 250.000 $winking, Si cs:GO nu va fi niciodata la fel de populat ca 1.6 rolling on the floor, pentru. acel cs nu iti trebuie nici un pic de skill, genul ala de cs il va juca publicarii dupa 1.6, ma refer la acei jucatori care joaca pe small 6x4 si pun tinta pe cap si trag, intelege, pentru cs:go nu iti trebuie skill, e o prostie de jos, k1d0r a jucat doar 2 ore si rupea tot, voi va jucati de distractie, dar eu cunosc destui jucatori, si m-am interesat mult, chiar si bee a zis acest lucru, chiar a spus ca niciodata cs:go nu va fi ca 1.6,+ ca 1.6 e din 99 si inca nu s-a desfiintat, numai tot comentati atat findca habar nu aveti ce vorbiti, si ma refer la tine seth!

| Intruder19 a răspuns (pentru MasterSpirit):

Bai baiatule! Ai auzit si tu de un jucator de cs si te dai mare? Citeste si tu forumurile valve, site-urile despre cs ca nu o sa mai existe cupe de cs 1.6 pentru ca este un joc vechi si nu mai exista sponsori.

Vorbesti de k1dor de parca ar fi cel mai bun jucator de cs.Ai auzit de zonic, allen, Appolo, frost?

Eu cred ca tu esti ala care nu stii ce vorbesti.

P.S: Acum ca ai ramas fara argumente probabil o sa incepi sa injuri asa ca iti recomand sa inchizi monitorul si sa bei un pahar de apa sa te calmezi.

| MasterSpirit a răspuns (pentru Intruder19):

Baa,eu ziceam de k1d0r de ce a zis el si cei din teg laughing, si ai spus niste jucatori de tot ***** rolling on the floorJucatori aia, fata de f0rest,SpaWn,N0thing,Markeloff,Neo,Robban,cArn si altii, sunt nimic, si tu imi spui mie ca te-ai uitat pe forumurile de valve? rolling on the floor NU intelegi ca cs:go e o prostie de joc!? EU pot sa joc cs:go de 10 ani si sa vina unu care joaca de 2 lunii si sa ma rupa,nu iti trebuie skill, skill, sti ce e ala!?
Ai jucat macar >? O porcarie, pui tinta pe inamic si tragi, gata l-ai loat, am facut 2 verzi pe pz. in doar o saptamana,+ ca nu prea bag in seama ce zici tu,romanii nu sunt asi in cs,cei mai buni jucatori de cs sunt urmatorii : Polonezi,Suedezii,Germanii si cei din Danemarca,o,si rusii, jucatorii din Romania nu sunt foarte cunoscuti, de ex. SeDaN a fost bun la vremea lui, cand nu se stia de cs, la fel ca si cei din aAa, in anul 2002 a fost cel mai bun clan de cs.

| MasterSpirit a răspuns (pentru Intruder19):

Si de jucatori aia de care zici tu unde dracu iai gasit, pe publice? rolling on the floor chiar m-am uitat de acel allen si saracu filma cu 70 fps, uite, sa tii un lucru minte, poti sa fi oricat de bun pe publice, sa ai zis 80-1, dar niciodata nu se va compara publicul cu celelalte, pe publice intalnesti doar jucatori care nu prea stiu jocul, adica : Intre vesta si arma aleg arma; daca stau ascunsi si au vazut ca trece un inamic il omoare, numai asteapta sa mai treaca si ceilalti; isi iau deagle in prima runda; Joaca cu small ( si pana acum. nu am vazut nici un jucator profesionist care sa joace cu small, doar cu medium si large. ); Se panicheaza si altele.

| wrApe a răspuns (pentru MasterSpirit):

Pe cArn il face orice, daca esti paralel nu mai comenta, nu chiar oricine dar k1dor, dany, sedan, wicked, snapple is mai buni ca cArn happy si app SeDaN a fost bun mereu, doar ca a facut o pauza happy acu revine happy

| MasterSpirit a răspuns:

Eu am intrebat un lucru, la care mi-a raspuns bogdan, nu trebuie sa imi spuneti mie ca va disparea si ca nu stiu ce, stiu ce se va intampla, ti-am zis, joc de 5 ani, si nu am nevoie de sfaturi de la jucatori ca voi, care va petreceti toata ziua pe publice.

| MasterSpirit a răspuns:

Mdaaa,dativa-n... ca sunteti nist ecopii care nu aveti voi treaba cu gamingul, am vb cu teg si cu cei de la pgl suport si au zis ca nu e, nu stiu la ce m-am gandit cand am postat aici ca voi sunteti || cu cs-ul, numai comentati atat. florin, daca nu sti nu mai comenta aiurea, daca nu sti ce e ala dc *** mai comentezi?

| MasterSpirit a răspuns:

Du-te ba dracu laughing ba! sa tineti minte asta! degeaba dai numai hs sad daca nu ai skill, poti sa joci cu un profesionist, asa cum era spawn sau altii pe fy_snow si sa il rupi! dar degeaba il bati tu pe snow daca nu ai skill! trebuie sa ai tactica nu sa te duci ca prostu si sa tragi, iei pe cineva bine, nu iarasi bine.