| CersetoruVesel a întrebat:

Deci as vrea sa dau la Medicina si prietenii imi spun sa merg pe Bio-Chimie, dar pe ce profil trebuie sa ma duc ca sa ajung la Criminalistica?

Răspuns Câştigător
| Somebodyღ a răspuns:

Pentru Medicina, iti recomand profilul biologie-chimie. Este ca si grad de dificultate mai usor decat cel real si vei constata ca lucrul acesta poate reprezenta un avantaj, reusint totodata sa te dedici pregatirii corespunzatoare pentru admitere. Eu am terminat mate-info si sustin ca a fost un profil solicitant. Pentru Medicina, recomandarea mea, daca ea conteaza in vreun fel este indiscutabil Biologie-Chimie. In ceea ce priveste Criminalistica, nu ma pot pronunta happy

4 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Medicina legala.

| Somebodyღ a răspuns:

Cred ca faci referire la Medicina Legala, nu la profilul Criminalistica din cadrul Academiei de Politiei, este o diferenta majora.

| Somebodyღ a răspuns:

Iti atasez ceva care sper sa-ti fie util si sa te lamureasca in ceea ce insemna profesia de criminalist:

http://www.avocatnet.ro/......llist.html

http://www.politiaromana.ro/Criminalistic/informatii_utile.htm

| Somebodyღ a răspuns:

Dupa terminarea facultatii de Medicina, poti sa alegi ca si specializare in cadrul rezidentiatului, Medicina legala. Din informatiile pe care le detin eu, Criminalistica tine de Academian de Politie, sper ca ti-am fost de ajutor. Multa bafta! happy