| Lilik a întrebat:

Deci ca tot termin acum facultatea, ma gandeam ce-o sa ma fac. ministru de finante, ambasadorul romaniei in sua, astronaut sau vanzatoare la un chiosc din cartier? sunt confuza nu de alta. voi ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| pauladrian a răspuns:

In locul tau asa alege chiosc. Nu cred ca, cu intrebarea asta se simt cei ironizati.

11 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Imi inchipui ca poti face ce vrei atata timp cat ai dorinta si perspectiva. Oricum e bine stiut faptul ca majoritatea aleg calea trecerii granitei si ca o hartie ce iti certifica faptul ca ai terminat o facultate nu certifica nici o abilitate sau competenta insusita in timpul facultatii- e doar o foaie pe care- daca ai platit o taxa- ai achizitionat-o.

Ciudat insa- si permite-mi sa remarc- ai terminat o facultate si incepi o intrebare cu deci? Deci este folosit cand tragi o concluzie.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Lilik, daca s-ar fi dorit o gluma puteai integra intrebarea la Trivia/Amuzante. Desi ti-am perceput ironia din intrebare - e clar ca diferenta este colosala intre vanzatoare si ministresa- nu pot decat sa ma mir ca inca nu ai inteles faptul ca deci se foloseste dupa o expunere argumentativa ce respecta rigorile logicii. Asta m-ar putea face sa ma intreb daca nu ai facut facultatea ca vanzatoare la un chiosc din cartier. No offence, dar daca asa gandeste si se exprima o persoana care termina facultatea, ii inteleg pe cei care au emigrat. Dar stii vorba aia romaneasca: prostul nu e prost destul daca nu e si fudul!

Numai bine!

P. S: Mama m-a invatat ca atunci cand nu stiu ceva sa intreb, iar atunci cand sunt corectata sa invat din greseala si sa imi inghit limba- Si sa mai citesc.
Educatia de alta data!

| mami a răspuns:

Inscrie-te la masterat apoi mai vezi tu ce sanse iti ofera viata

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Pai depinde ce facultate ai terminat!

| Lilik explică:

Ai dreptate chiar nu se simt, alta a fost ideea. si vad ca a fost luata de buna intrebarea mea rolling on the floor c'est la vie.

| Lilik explică:

Zbenguici DECI pana si tu intri in categoria celor care n-au prins ideea...

| Lilik explică:

Alta a fost intentia, dar de un singur lucru sunt satula mai presus decat lipsa unei educatii alese...neobrazarea si rautatile gratuite. mersi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liber-profesionist/alaughing

| max_4494 a răspuns:

Daca nu vei lupta sa-ti gasesti un post corespunzator profilului pe care-l vei absolvi, atunci ai pierdut timpul aiurea.Chiar daca va fi greu iar la inceput poate vei face cu totul altceva, nu renunta.Inseamna ca te-ai irosit, iar ironiile din intrebare chiar nu au rost.CURAJ!

| papushik_2619 a răspuns:

Stronaut:d

| Juliette a răspuns:

Eu aleg ambasadorul romaniei in sua!
numai sa stii englezawinking
sua poate vrei sa fii tanti aia de la care merg in fiecare spatamana sa cumpar un kil de mere?