| JeffFantasy a întrebat:

Deci.e simplu... Imi place fizica; biologia; chimia ma pasioneaza (dar ff putin) si tot ce e legat de spatiu am o pasiune imensa pt spatiu si imi pun o multime de intrebari ( la scoala aproape toata ora la acele materi se termina pe intrebarile mele adresate profesorului) din cate am tot citit si mam documentat mi se pare intresanta si fizica cuantica (e chiar foare intresanta). DAR LA URMA tot spatiu e pasiunea mea (spatiu si descoperirea vieti intelginete pe alte planete) ba chiar mam inscris online in programul SETI at home (search for extraterrestrial intelligent life). App am 14 ani.Cu toate astea am 2 intrebari :
1) La ce profil de liceu sa ma inscriu si apoi la ce facultate?
2) Ma pot inscrie la misiunea acea din 2024 (voi avea 23 de ani) de a merge pe marte?
Media generala la fizica este de 9.5 chimie 10 biologie 10 iar la mate e mai coplicat ...pe clasa 5 a am avut media 9.5 pe a 6a am avut 8 iar acum am pe primu semestru 6 dar sunt sigur ca acest semestru si pe a8a imi vin in fire si ma pun la invatat. MULTUMESC ANTICIAPT LA TOTI!

1 răspuns:
| Mariapetrupanainte a răspuns:

Daca iubesti fizica, biolagia, chimia si matematica la liceu trebuie sa alegi profilul real
profilul umanistic este bazat mai mult pe obectile ca istoria si romana
diferenta este ca la real vei avea cam 4 lectii de matematica 2 de chimei 2 de biologie insa la uman vei avea doar 3 lectii de matematica, 1 de chimie 1 de biologie diferenta este de o lectie
la a doua intrebare nu pot sa-ti raspund