| Rosiilabucata a întrebat:

Deci...iar a venit perioada aia de speriat cu alegerea unei facultati. Vreau sa ma duc la Bucuresti sa dau ori la ASE ori la Politehnica. La ASE as vrea pe finante si banci iar la Politehnica daca fac matematica si nu fizica eu sunt fericit. Intrebarea mea, ce materii voi face la Politehnica in general? Dar la ASE pe finante si banci? happy

Răspuns Câştigător
| Masochistul12 a răspuns:

La poli faci multa mate si in functie de profil faci si fizica la greu, la finante banci o sa faci mate si economie,economia e foarte frumoasa,dar eu zic ca sunt destui bancheri,sfatul meu ar fi sa te duci la Poli la automatica si calculatoare daca te pasioneaza si reusesti sa intri, e nevoie in Tara de foarte multi informaticieni, e o meserie de viitor, poti sa te gandesti si la asta, mai ales daca te pasioneaza matematica.Bafta!

1 răspuns:
| test2mai a răspuns:

Pai la Politehnica unde? La majoritatea facultatilor faci fizica, iar apoi materii care se mai mananca si cu fizica.
Du-te la ASE.