| Atfas a întrebat:

Deci parintii mei vor sa intru la un liceu bun.Insa eu vreau la un liceu mai slab deoarece vreau sa ma fac mecanic si nu imi place sa invat.
Problema este cum sa le spun treaba asta ca totusi cred ca nu i-ar deranja daca eu asta vreau sa fac...

2 răspunsuri:
| Santo2190 a răspuns:

Ti-ai dat chiar tu raspunsul
Mergi frumos le spui: dragii mei parinti, imi place mecanica, n-am nici o legatura cu mate-info / medicina sau orice altceva, asta-mi place sa fac si gata

| Nix15 a răspuns:

Un mecanic invata si el suficient. Daca iti place asta, sa te tii de treaba si cam atat, dar nu trebuie neaparat un liceu slab (ma refer sa nu aiba media sub 8, ca nu inveti mare lucru si nu merita).