| anonim_4396 a întrebat:

Deci pentru a avea faimă, în ce domeniu trebuie să lucrăm?
Căci bănuiesc că nu orice job poate aduce și faima, nu?!

12 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Cercetător la NASA.
Descoperi ceva extraordinar și vei avea faima.
Baftă,

| Kiran a răspuns:

In principiu, orice job ce iti permite sa intri in contact cu celebritati, de la paznic, pana la, nu stiu. manager club de noapte.

| ottovintila a răspuns:

Alegerea domeniului în care să lucrezi pentru a obține faimă poate fi influențată de pasiunile și abilitățile tale. Domenii precum arta, știința, tehnologia, sportul sau activismul social au fost cunoscute să ofere oportunități pentru a câștiga faimă, dar este important să alegi ceva în care ești cu adevărat pasionat și talentat. Care este super puterea ta?

| GabiDumitrescu a răspuns:

In domeniul s*&^ului de stromeleag. Ca e politica sau p0rn, tot aia.

| johnnny123 a răspuns:

Este chiar atât de greu să faci o listă cu oameni faimoși și să vezi în ce domenii au activat?

Răspuns utilizator avertizat
| Eusuntingineru a răspuns:

Ohh Napoleon prietenul nostru mi-a spus prin liceu ca faima este trecatoare, anonimatul este etern. Yeaasss laughing

| siriusblack98 a răspuns:

Job = mediocritate, trai de pe o zi pe alta, anonimitate. Vrei milioane si faima? Baga te pe social media dar lucreaza singur ( in sensul sa nu fii angajatul cuiva ) si fa bine ceea ce faci.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Job în Cosa Nostra.

| Cristina12387 a răspuns:

Faima este legata de cat de bine te promovezi si/ sau esti promovat. Are legatura mai putin cu domeniul in care lucrezi. Daca scopul tau principal este faima atunci poti sa incerci sa te faci influencer.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

TikTok.
La ce iti trebuie faima?

| TheGentleman a răspuns:

Cel mai simplu mod de a obține faimă este să practici sport. Este și starea cea mai naturală a corpului și organismului uman happy

Și, cu această ocazie, dragă Alexandra, îți voi recomanda două cărți: Daniel E. Lieberman, O istorie naturală a exercițiului fizic; și Heather Heying, Bret Weinstein, Ghidul vânător-culegătorului în secolul XXI : evoluția și provocările vieții moderne