| anonim_4396 a întrebat:

Deci voi fi scurt.Peste 2 saptamani dau examenu de sf de cls a 8-a si nu stiu la ce profil sa ma duc si "ce sa ma fac cand o sa fiu mare". Va rog dati-mi sfaturi..ca nu prea imi place scoala in general tot ce fac in timpu liber e sa ma joc pe pc... sau sa fac diferite chestii pe pc(sa hostez servere/sa colaborez cu anumite comunitati..etc.) Dau funda. HELP PLS! m-am gandit sa ma duc la mate-info da nu-mi place mate deloc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-ti prea place scoala...pai du-te ma in Italia la cules de banane. Cum dracu vrei sa ajungi ceva daca nu-ti place scoala. Stai in Romania pe banii parintilor si nu inveti nimic si dupa te si certi cu ei. Iti zic eu baietas tie nu ti capul limpede daca nu-ti place scoala nu face inca 4 clase de dragul de a avea o scola de soferi. (ca soferii pe tir pana dai tu pentru permis de conducere mine-or mai castiga nu stiu ce bani). Du-te la ce-ti place!(nu te lua dupa ce spune 1 prieten mama sau tata, te duci acolo unde crezi ca ai mai multe inclinatii). Bafta la examene!

11 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă, în general,. nu prea îți place școala, de ce vrei să mergi în continuare la școală?
Doar așa ca să te chinui?
Din cîte am observat timpul tău, în mod logic, se împarte în trei părți.
Primul: cel în care dormi.
Al doilea: e timpul liber( în care te joci şi faci felurite chestii pe pc).
Al treilea: adică, în afară de aceste două activităţi, ce mai faci?

Răspuns utilizator avertizat
| sillvana a răspuns:

Sunt in aceiasi situatie ca si tine.eu m-am apucat de invatat acu in ultimele asta 2 saptamani si incerc sa recapitulez cam totlaughingsa iau cel putin 6 6 ca sa prind la un liceu bunicel.media generala imi iese 8 si ceva deci eu as vrea un profil cu limbi straine cred ca o sa merg la bilingv. sincer nu prea pot sa te ajut du-te la mate-info chiar daca nu prea iti place matematica dar faci informatica mai multa.eu zic sa nu te duci la un liceu teoretic ca nu faci nimic cu ala mai departe.bafta si succes la examen!:*

| LWikErR a răspuns:

Deci Bruno14 daca nu-ti place mate fa ca mine, te duci pe profil uman deoarece bacu poti sa nu-l iei daca dai la real pentru ca dai romana matematica daca te duci uman dai doar romana si geografie sau istorie!
Si dupa aceea te duci la o facultate tot romana ceva!
Fundabig grin!

| CandyHearts a răspuns (pentru LWikErR):

Da si plus o limba straina la alegere...in general la maghiari e germana sau engleza si la noi "romanii" din engleza sau franceza...stiu ca si eu sunt la profil uman si daca nu sti engleza, franceza sau germana si nici nu ai interes in a invata-o te-ai FRIPT :d

| LWikErR a răspuns (pentru CandyHearts):

Pai vreau bacu la Romana geografie si engleza e bine?!

| CandyHearts a răspuns (pentru LWikErR):

Da e bine..asa vreau si eu doar ca presimnt ca iar se schimba ceva si o sa ne oblige sa da din romana oral si scris, geografie sau istorie scris, engleza oral si scris si o sa ne mai dea si franceza oral...ca atunci cred ca mor...nu stiu de ce naiba le tot schimba sad

| LWikErR a răspuns (pentru CandyHearts):

Da e si cump spui tu, vedem oricum eu anul asta dau la liceu laughing
cred ca o sa se dea rusa cu istorie sau geografie si romana sau inventeaza astea alte limbiilaughing)!

Răspuns utilizator avertizat