| Difference a întrebat:

Desi sunt putin sceptic in a pune o asa intrebare aici o sa o fac. A dat vreunul din voi la SRI? M-ar interesa daca subiectele lor la romana, istorie si engleza sunt mai grele decat cele de la Academie. Nu-mi dati link-uri spre site-ul lor si prostii de genul pentru ca SRI NU publica testele din anii trecuti, tocmai de aceea as vrea o marturie din 'interior'.

Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

"Marturia din interior" nu ti'o da nimeni!
N'ar trebui sa te intereseze subiectele. Se intra destul de greu.

| valentino52 a răspuns (pentru Cronki):

De ce sa n-o dea? Eu am dat la SRI si chiar aici pe TPU am mai scris vreo 5 posturi destul de lungi unde am descris exact toate etapele. Subiectele sunt mult mai grele dar sa stii ca la Engleza aproape nimeni nu a picat (engleza ca si sportul sunt teste eliminatorii). Legat de romana si istorie sau romana si psihologie depinde la ce sectie dai nu pot sa-ti spun multe..eu nu am venit destul de pregatit si nu am luat note mari deci totul mi s-a parut foarte greu. In schimb erau cativa pe acolo care dadeam a 2a sau a 3a oara si aveau niste dosare foarte foarte groase la istorie... pe cand eu invatasem dintr-o carte care facea sinteza.

| Difference explică (pentru valentino52):

In momentul de fata stiu istoria din toate cele 7 manuale din programa de la politie. Structura subiectelor la istorie e la fel ca la politie, adica grile? sau e ca la bacalaureat, adica eseu scris.
Si despre oamenii pe care i-ai vazut tu cu dosare foarte groase la istoie... stai linistit, aia nu au nici o sansa. Daca tu inainte de examen stai cu dosarele in mana sa mai inveti cate ceva inseamna ca nu ai ce cauta acolo.
Imi poti da te rog un id de mess sau skype ceva, as vrea sa te mai intreb cate ceva legat de sri.

| valentino52 a răspuns (pentru Difference):

Ti-am trimis mesaj. Si mai voiam sa adaug ca la istorie aveai de facut si eseu si cand am dat eu aveau pe site subiectele din anul anterior din cate imi aduc aminte sunt 80% sigur dar a fost acum vreo aproape 5 ani.