| AfumataSunca a întrebat:

Diferenta intre cafea si capucino?

Răspuns Câştigător
| random1620 a răspuns:

Cafeaua e o bautura. Capuccino-ul e un fel de cafea (mai lunga si mai dulce decat un espresso)

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cafea cu cofeina puternica si amara. Capucino fara, mai dulce de fel

| darrio2007 a răspuns:

Boabele de cafea cresc in pom iar capucino la automatul de cafea.

| sierra1 a răspuns:

"cafea" e un termen vag, capuccino e tot cafea așa că te-ai grăbit nițel... unde e laptele?

| johnnny123 a răspuns:

Pe scurt, cappucinno este cafea (de regula un shot de espresso) cu spuma de lapte.
Exista multe variatii, dar cam asta ar fi esenta.

| WhiteLife a răspuns:

Cafeaua este o băutură cu o cantitate mai mare de cafeina, făcută dintr-o infuzie a boabelor de cafea; capucino conține o cantitate mult mai mica de cafeina.

| shareable a răspuns:

Cappucino e pentru copii.