| best1people a întrebat:

Din cate stiu la farmacie la Mures se da admitere din chimie organica.Acesta insemnand 100 de intrebari grila; 50 din cartile elaborate si 50,, la prima vedere", dar vreau sa stiu ce inseamna acele 50 d eintrebari la prima vedere, in ce consta si imi puteti da vreo 2-3 exemple va rog.
MULTUMESC

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ştii bine!

"Metodologia de Admitere 2014 :
2. Proba de concurs la programul de studiu FARMACIE constă dintr-un test grilă, din disciplina Chimie organică, format din 100 de întrebări, astfel:

- 75 de întrebări se extrag din caietele cu întrebări elaborate de universitate și vândute prin Biblioteca UMF. Atenţie: la întrebările de tip I și III ordinea celor 5 răspunsuri poate fi modificată faţă de cea din caiet.

- 25 de întrebări "la prima vedere" din bibliografia indicată mai jos. Aceste întrebări vor fi marcate cu un asterisc.

Bibliografie: Chimie organică

Notă: Pentru candidaţii care susţin probe de Chimie organică sau Fizică, la specializările medicină, medicină dentară și farmacie, se vor asigura minicalculatoare. " - SURSA :
http://www.umftgm.ro/admitere-2014/admitere-2014.html

Întrebările "la prima vedere" sunt tot din bibliografie, dar NU sunt identice cu cele din Culegerile cumpărate :)

Toate cele bune.