| anonim_4396 a întrebat:

Din ce credeți ca se naște creativitatea?
Sa fii creativ este ceva nativ?
Sau creativitatea se naște atunci când pui suflet în pasiunea ta?
Indiferent de domeniu

3 răspunsuri:
| adelina29 a răspuns:

Creativitatea e în general ceva cu care te naști dar poate fi și 'antrenată'.

Bula
| Bula a răspuns:

Creativitatea este capacitatea de a gasi solutii noi, pe baza cunostintelor acumulate.
Inteligenta si creativitatea sunt aproape sinonime, ca provenienta.

Capacitatea de a crea conexiuni noi este nativa, iar dezvoltarea depinde de informatiile acumulate.

| CleanHeart a răspuns:

Atunci cand pui suflet in ceva e si normal sa-ti folosesti calitatea asta cat mai bine si sa iasa ceva frumos, orice om s-a nascut cu o mare doza de creativitate dar depinde
de fiecare cat si-o antreneaza.