| liviupopescu1 a întrebat:

Din ce se da examenul de admitere la facultatea de pedagogie (daca se da)? Ce probe sunt?

1 răspuns:
| elemonis a răspuns:

Buna.
Depinde fiecare facultate ce bibliografie are pentru examen.
Iti recomand sa cauti pe internet mai multe facultati de la tine din oras, chiar si din alte orase (daca ai posibilitatea sa faci facultatea intr-un alt oras) si sa vezi ce bibliografie pentru examen au avut anul trecut pentru admitere si ce probe s-au dau, poate pe unele site-uri ale facultatilor s-au pus informatii pentru admiterea de anul acesta. Cautand aceste informatii vei vedea si cum se calculeaza media de admitere.