| GeogG23 a întrebat:

Doar la locul meu de munca parca totul e pe dos? Se stabileste un lucru, de ex. ofertele de luna viitoare trebuie sa inceapa din 1, dar conducerea nu stabileste decat dupa data de 1 care sunt produsele, iar pe urma toata firma asteapta dupa mine brosura ce contine ofertele. Multe alte lucruri, de exemplu trimiterea de newslettere sau postarile de pe social media, au nevoie de aprobare de la conducere, dar de multe ori astept zile intregi si tot fac remindere pe tema asta, dar nu-mi raspunde nimeni. Peste tot e asemenea dezastru? Sau eu imi bat capul prea tare, cand nici macar sefilor nu le pasa, desi e firma si viata lor?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In mare parte da.

| sierra1 a răspuns:

Din ce văd/citesc, șefi-ți nu se prea inghesuie să inceapă promoțiile, deh, incasările sunt mai mici.
De ce te-ai agita tu mai mult ca ei?

| GeogG23 explică (pentru suntserios):

Am pus vreo 3 intrebari. La care dintre ele te referi? Doar la mine e asa? Ma agit eu prea tare? Sau peste tot este un dezastru de forma asta?

| GeogG23 explică (pentru sierra1):

Nu e vorba doar de asta promotii, ci... de tot ce tine de prezenta sociala (postari, imagini, mail, etc.) Colegii adesea ma preseaza din cauza cu "ce oferte avem de luna viitoare?". Le-am repetat de zeci de ori ca nu depinde de mine, dar pana sa ajung ca ei sa inteleaga, am avut multa presiune din cauza asta. E frustrant cand vine seful mare si-ti zice: vanzarile a scazut si trebuie sa facem ceva, dar cand mergi la el sa-si faca treaba el pleaca si te ignora. Eram curioasa daca doar la mine (primul job) este asa.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru GeogG23):

In mare pare asa e peste tot unde se lucreaza in echipe care depind una de alta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In țara aceasta ce asteptari ai? Nimic nu merge bine, toti mint toti sunt hoți toti fură. Du te in America acolo cică curge lapte si miere

| Whitte a răspuns:

Cred ca sefii abia la sfarsitul lunii vad ce produse nu se vand. Si abia atunci le pot baga la oferte.