| ecsy a întrebat:

Doresc sa imi deschid o cafenea temata in capitala. sunt clasa a 10 a si ma gandesc inca la ce facultate as putea da. am vreo optiune care m ar putea ajuta pentru a mi indeplini acest vis? :]

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a deschide o cafenea nu este nevoie de facultate, este nevoie doar sa ai 18 ani, banii necesari si sa te pricepi cat de cat la afaceri.

| Violleta2022 a răspuns:

Pana nu vei implini 18 ani, nu poti avea firma si nu poti deschide nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai nevoie de nicio facultate sa deschizi o cafenea, de bani si rabdare ai nevoie.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu conteaza facultatea mai deloc, oricine isi poate deschide o cafenea, chiar si faca facultate. Apropo, iti recomand sa cumperi cafea fairtrade, mai ales pentru Bucuresti.

| ReddY25 a răspuns:

Sigur te crezi pregătit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te in strainatate, munceste cativa ani la betoane, strangi bani si gata.
Ori apuca-te de invatat, dai la o facultate care-ti asigura un job bun, strangi bani si bum!
Ar mai ramane sa te duci la "Imperiul Leilor"

| Standt a răspuns:

"Temata"? Sau tematica.
Cum spune @Ioandelasal trebuie sa te pricepi la afaceri.
Asa ca, orienteaza-te spre economie, administrarea afacerilor.