| IoanaIonuca a întrebat:

Drept sau Stiinte Economice? Si de ce?
Si daca stiti, ce as putea iesi de la fiecare + salariu.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De la drept iesi jurist si apoi trebuie sa mai studiezi pentru o profesie juridica (judecator, procuror, notar, avocat, consilier juridic, etc).
De la stiinte economice iesi economist si poti fi economist, contabil sau functionar bancar, etc, depinde ce ramura studiezi.
Salariul poate fi foarte diferit, in unele cazuri este doar onorariu negociat sau salariu negociat (la firme) ori salariul prevazut de normele legale (la organe/institutii).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia care iti place mai mult tie ca sunt totusi niste domenii diferite.

Salariu va fi in functie de ce lucrezi, unde lucrezi, ce experienta ai, cat de bun esti