| Andrei9923 a întrebat:

Dupa bacul de anul acesta ma pot inscrie la 2 facultati in acelasi timp? Daca voi fi admis la ambele ce fac dupa? Vreau sa fiu sigur ca intru la una dintre ele. La ambele trebuie sa dai un test pentru admitere, nu este doar pe baza de bac

3 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Dai BAC-ul, te inscrii la ambele facultati (cred ca e taxa pentru inscriere, sau pentru admitere), te pregatesti pentru admitere si o dai la ambele facultati. Dupa ce primesti rezultatele vezi la care dintre ele ai intrat. Daca ai intrat la ambele, trebuie confirmat locul. Daca vrei sa urmezi doar una, confirmi locul (s-ar putea sa fie taxa de confirmare), iar la cealalta renunti (mai multe detalii vei primi atunci si trebuie sa intrebi exact ce si cum). Dar vezi la care renunti, pentru ca daca nu intri la buget si renunta multi, poti ajunge acolo (daca se elibereaza locurile). Le poti face si pe amandoua in paralel, confirmi ambele locuri, dar iti va fi destul de greu pe parcurs. Sau poti face una din ele si sa lucrezi part-time.

| Feitan a răspuns:

Dai admiterea la toate, daca treci la toate alegi una si aia e.

| Andrei9923 explică (pentru Feitan):

Variantele ar fi titu maiorescu si umfcd, aceeasi specializare. daca prin minune" sunt ales la ambele cum renunt la una? imi retrag dosarul ..multumesc