| alleex a întrebat:

Dupa ce am ales optiunile in cadrul facultatii de stinte economice in ordinea in care imi placeau in prima faza nu am intrat nicaieri.in faza a doua am intrat la management si desi era a doua optiune in ordinea preferintelor.am mers si am platit taxa, acum pe chitanta scrie ca am platit pentru management, dar a avut loc si faza a treia unde am trecut pe prima optiune :afaceri internationale.problema e ca eu nu mai doresc prima optiune si imi place acolo unde am intrat in faza a doua.pentru ca am vazut ca la afaceri intern am nevoie de 2 limbi straine. cea ce nu stiusad
vreau sa stiu daca pot sa raman acolo la management unde am platit sau nu se mai poate pentru ca asta era prima mea alegere? sau cel putin sa-mi spune-ti daca se fac serios limbile straine, engleza stiu perfect dar o a doua limba straina gen germana sau franceza folosita in afaceri sincer sunt ghemhappydau o funda pentru cineva care ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| cretz a răspuns:

Din cate am inteles eu tu ai intrat acum la faza a 3 a la relatii internationale si in faza a 2 a intrasei la management. Daca iti doreai sa ramai la management trebuia sa faci o cerere catre decan prin care ii cerea sa-ti blocheze locul. Acum nu prea mai ai ce face

1 răspuns:
| rosto a răspuns:

Te vor lua cu limbile straine de la inceput, vei putea sa le inveti, nu te baga nimeni direct in branza, asa ca sfatul meu ar fi sa te duci la prima optiune daca asta cu limbile e singura chestie care nu iti convine. happy