| andreea964 a întrebat:

Dupa ce iti depui actele la somaj, cei de acolo te ajută să iți găsesti un loc de munca?

5 răspunsuri:
| darkhell217 a răspuns:

Da

| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt situatii cand au oferte de joburi si daca le refuzi, ti se ridica somajul!

| Sexykent100 a răspuns:

Dupa ce depui actele ei te scot in evidenta ca esti in cautarea unui loc de munca ca un fel de recomandare si daca este vreun angajator interesat vei fi contactat.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Teoretic da, practic nu prea! E bine sa iti cauti tu in mod activ un loc de munca, nu te baza ca te cauta ei.

| TatianaIstrate a răspuns:

Https://cariera.ejobs.ro/somaj/ -- Ai aici un articol amplu despre somaj care sper sa te ajute atat pe tine, cat si pe altii care se confrunta cu aceasta situatie