| georgica112 a întrebat:

Dupa ce termin a 12 a...profil turism! Pot participa la un examen de suplinire pentru invatatori?
Voi fi platit ca muncitor necalificat ...sau in curs de calificare daca fac o facultate de profil in acelasi timp?

3 răspunsuri:
| gloria_1375 a răspuns:

Esti anul acesta in clasa a XII-a? Specializarea ta este TURISM? Sau turism si alimentatie. sau cu altceva?
Suplinitor calificat poti si platit in momentul in care ai terminat o facultate pe domeniul profilului in care predai, dar nu ai luat examenul de titularizare.
Eu iti rcomand sa urmaresti daca esti interesat de acest domeniu cand va aparea Calendarul miscarii personalului didactic 2013-2014... si sa te inscrii la o facultate la specializarea Pedagogia invatamantului primar si prescolar. Multa bafta!

| georgica112 explică (pentru gloria_1375):

Specializarea este turism!
Multumesc! happy

| taviyamato2 a răspuns:

Fara o licenta nu poti preda nicaieri, nici MACAR la clasele 1-8. De ce sa nu faci o facultate, oricum viata ta e doar la inceput happy, e bine sa faci o facultate, de decuplezi de rutina muncii si iti mai schimbi gandirea big grin