| blackumafia a întrebat:

Dupa ce termin facultatea de automatica si calculatoare care sunt pasii pe care trebuie sa ii parcurg pentru a ma angaja ca inginer software? sau web designer sau programator java sau etc.Stiu ca e o facultate grea dar sunt dispus sa muncesc si sa obtin performante deoarece e singurul domeniu care simt ca ma atrage.Dau funda celui mai convingator raspuns!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu trebuie sa parcurgi niciun pas decat sa iti depui cv la o firma de profil pe un post pe pare iti doresti.

| Vibrations a răspuns:

Dacă nu ai sâni si fund nu rezolvi nimic!

| kaloma a răspuns:

Sa inteleg ca acum vrei sa o incepi? daca da, incearca sa acumulezi pe parcursul facultatii cat mai multe date de pus in cv: cursuri, experienta. aplica la internship-uri pe site-urile de joburi pentru a acumula experienta