| anonim_4396 a întrebat:

După ce termin facultatea de medicina, ce specializare trebuie sa aleg ca sa devin medic anestezist?
Cam ce salariu are un medic anestezist in România?
E mai bine sa plec in străinătate?
Ce țara in care de vorbește engleză recomandați? Eu m-am gândit la SUA dar nu am prea inteles care e faza cu step urile și cu examenele de acolo.

2 răspunsuri:
| alex15ccc a răspuns:

Ramai in Romania, de ce sa pleci? uite ce salarii mari au azi medicii in Romania. In strainatate nu se dau plicuri de bani asa ca in Romania si risti sa muncesti ca sclavul in spital.
specializarea se numeste: Anestezie şi terapie intensivă si dureaza 5 ani.

| crud a răspuns:

In SUA nu sunt recunoscute studiile de medicina din Romania, din cate stiu eu. Dar de ce SUA? La UK sau Irlanda te-ai gandit?