| Roberthd3 a întrebat:

Dupa parerea voastra, ce meserie credeti ca e mai banoasa si mai buna, frizer sau maseur?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Amandoua, impreuna.winking

| justanotheruser99 a răspuns:

Cred ca maseurii castiga mai mult pentru ca e mai obositor sa faci masaj o ora incontinuu cuiva, decat sa ii tai parul, ceea ce dureaza maxim 30 de minute. Dar asta e doar pe baza de presupus, nu lucrez in domeniu laughing

| CuriousStuff a răspuns:

Frizer, pentru ca la frizer lumea mai lasa si bacsis, de cele mai multe ori. Dar la maseur nu, nu ii platesti lui personal deci nu lasi bacsis.

| iAMVi a răspuns:

Depinde ce maseur, depinde ce frizer

| Adyx50 a răspuns:

Depinde unde si pe cine tunzi sau masezi...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde in primul rînd cît de bine stii meserie, indiferent că esti frizer sau maseur, dacă ai "mînă" bună te caută clienti, dar daca vine cineva odata la tine indiferent ca esti frizer, sau maseur, si nu le-a plăcut cum i ai tuns sau masat, e clar ca nu o sa mai vină deloc, dar daca sunt multumiti de tine, nu numai că te vor căuta mereu, dar te vor recomanda si altora cu incredere, m ai ales după un masaj bun ca la carte in care i ai relaxat la maximum.

| Pool77 a răspuns:

Frizer,100%.
De exemplu, unde ma duc eu de obicei un tuns pentru barbati e 35 lei, a fost si mama recent sa-i vopseasca parul si sa-i faca totul asa cum si-l dorea ea, 300 de lei.
Tot aici mai umbla vreo 5 prieteni, acum s-o calculezi logic doar de la noi 6 face cam 250 lei intr-o luna, de la femei face si mai multi.
iPhone 6s plus are el, sotia la fel mai are un Samsung asa de frumusete, un Porche etc etc. Castiga super bine, nici nu stiu daca mai castiga atat de bine un maseur. Cel putin aici la noi

| KanezuY a răspuns:

Daca esti fata recomand sa alegi meseria de maseur ca i atragi pe barbati happy