| Y0nut7 a întrebat:

Dupa parerea vostra care ar fi cea mai riscanta meserie thinking eu as zice electrica, dar voi.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

A fost un documentar pe Discovery despre cele mai riscante meserii. Cea mai periculoasa meserie numita a fost pescuitul de crabi. Dupa asta urma mineritul in subteran.

| Zenithf a răspuns:

Mda, m-am mai documentat si, pe primul loc este cum am zis, dar locul doi este ocupat de taietori de lemne. Minerii din minele de carbune sunt pe locul 6, iar cei care controleaza utilajele grele din minerit pe locul 7.
http://www.cnbc.com/id/44344096/Most_Dangerous_Jobs_2011?slide=10

| vlady434 a răspuns:

Eu zic ca de gardian la inchisoare, pentru ca ai o raspundere enorma si daca se intampla ceva gresit, poti sa ai cateva zeci de criminali sau mai stiu eu ce in spate.
Si alta meserie riscanta, ar mai fi cea de psihiatru.Pentru ca nimeresti tot felul de nebuni, si de multe ori, acesti psihiatrii incep sa aiba si simptome asemenatoare cu pacientii. Sper ca te-am ajutat.

| AhileSemiZeu a răspuns:

Sunt multe meseri periculoase in daca urmezi masurile de precautie o sa fie OK.
Ce ai zis tu ai dreptate. Pompier.