| Raducu445 a întrebat:

Dupa terminarea academiei militare Ferdinand I, repartizarile se fac doar in garnizoanele din tara, nu? Adica repartizarea va fi doar undeva in tara? Si cat timp liber are un student la academie si intre ce ore? Am nevoie de raspunsuri, va rog, dau funda.

7 răspunsuri:
| Raducu445 explică (pentru Salontanul):

M am uitat putin dar nu am gasit nimic despre repartizari. Deci, dupa terminarea academiei, repartizarile se fac doar in interiorul tarii, nu? Adica intr-un oras din tara, unde este nevoie.

| Raducu445 explică (pentru Salontanul):

Acolo este viata unui student aviator. Eu as vrea despre ziua unui student la telecomunicatii, te rog. Ma poti ajuta?

| Salontanul a răspuns (pentru Raducu445):

Regulamentul este unic pentru toate armele din M.Ap.N. si aproape identic la M.A.I.

| Salontanul a răspuns (pentru Raducu445):

Ti-au raspuns ceilalti. Unde ai vrea sa se faca? In Turcia, Uganda, SUA? Fiecare tara isi face repartizarea numai in tara respectiva. Daca esti un student eminent poti face masteratul si doctoratul in alte tari N.A.T.O. Dar repartitia se face doar in tara.

| Catrice a răspuns:

Pai Răducu maică, unde ai vrea, pe luna?

| Werrich a răspuns:

Nu, se fac și în Coreea de Nord, Afganistan, Siria...