| Cristianauto a întrebat:

Dupa terminarea unei facultati de asistenti medicali poti face niste cursuri in plus pentru alte specializari? (gen master sau nu stiu de asta va intreb ofer funda)

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Te inseli amarnic! Se face facultate pentru a deveni asistent medical, postlicealele sunt pentru cei care nu sunt in stare sa invete ca sa intre si sa termine o facultate!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Dupa absolvirea oricarei facultati, indiferent de profil, ai dreptul la master, care poate fi sau nu de acelasi profil cu facultatea absolvita.

| darrio2007 a răspuns:

Pentru asistenti medicali nu se face facultate.Doar pentru a deveni medic.Se face postliceala.3 ani.Care nu are nici o treaba cu masterul.