| alinhent a întrebat:

Dupa terminarea unui liceu cu profil economic am cunostintele necesare pentru a lucra in contabilitate? As vrea sa fac ASE la fara frecventa si sa lucrez la hotelurile matusii mele, credeti ca voi fi destul de bine pregatit din liceu pentru a tine contabilitatea a 4 hoteluri?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

La sfarsitul studiilor liceale, nu poti sa intocmesti toata contabilitatea firmei --- nu numai ca nu ai drept de semnatura pe bilanturile contabile, dar nici nu vei sti sa le faci. Poti tine, insa, doar o contabilitate primara --- atit!