| obsercvayr a întrebat:

E adevarat ca acum in armata e bataie de joc happy?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu ce probezi tu astfel de afirmații?
Bătaie de joc este societatea în care trăim și nu ne mai lasă uși deschise!
Pa, pa.

| Dana211 a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin "bataie de joc"! Mie nu mi se pare. Si atat timp cat nu e obligatorie, cei ce intra in ea o fac din diferite motive, ceea ce presupune ca acele persoane nu au cum sa o considere "bataie de joc". Ceea ce afirmi tu e ceva nefondat, spus fie de tine, fie de cineva in necunostinta de cauza.

| heise a răspuns:

Din cate am inteles, da. Nu mai e ceea ce a fost si aici nu se face o armata serioasa precum in alte tari (Coreea, de exemplu).