| Alex a întrebat:

E adevarat ca companiile angajatoare sunt interesate sa foloseasca retelele de socializare pentru campaniile de recrutare?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, www.ejobs.ro
Pa, pa.

| valentingb a răspuns:

Companiile foarte mari, si daca functia cautata presupune relatii cu publicul, astfel tu reprezinti imaginea firmei. Imaginea firmei trebuie sa fie impecabila, chiar daca firma nu e. happy

| SandraM a răspuns:

Nu toate. Activitatea pe retelele de socializare poate fi un motiv la fel de bun pentru un refuz sau pentru o concediere.