| uNaturra a întrebat:

E adevarata noua regula cum ca nu poti optine permis de conducere fara zece clase? Eu din pacat m-am lasat de scoala in clasa a IX-a din cauza neposibilitatilor pe atunci si am ales munca. Mi se pare o stupizenie de regula avand in vedere ca multi sunt, au fost si vor fi in situatia mea.

http://incont.stirileprotv.ro/......clase.html

Noi nu mai avem sanse sa intelegem? Nu ma consider o persoana neinteligenta, iar scoala o consider nesemnificativa pe plan social, finacial sau de acumulare a cunostintelor. Deci chiar e nevoie?

3 răspunsuri:
| ohkay a răspuns:

Nu cred că a intrat deja în vigoare. Multă lume nu este de acord și e de înțeles de ce, e o mare prostie.
Probabil s-au gândit la cei care habar n-au să citească când s-au gândit să adopte așa regulă.
Logic mi s-ar părea (dacă a intrat în vigoare regula respectivă) să-ți dea un examen care să ateste faptul că ești în măsură să conduci.

| uNaturra explică:

La asta m-am gandit si eu. Oricum, aplicand aceasta lege va fi valabil doar pentru noua generatie de aplicanti. Deci toti analfabetii, idiotii, coruptii si misoginii care nu au pic de respect sau cunostinta in materie de sofat nu vor pati nimic, dar noua ni se fura o prioritate/oportunitate de a ajunge cineva. Pana la urma ne luam masina sa muncim cu ea, nu sa patinam sau sa golanim cu ea. In fine, Romania moare incet. Imi vine sa injur...

| ohkay a răspuns (pentru uNaturra):

Ai dreptate, nu cred că se va rezolva vreodată situația asta. Totuși, cred că ai o șansă... ar trebui să mergi acolo direct și să te interesezi.