| Joker3134 a întrebat:

E deficit de ingineri pe piata muncii?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intotdeauna a fost și va fi deficit de ingineri bine pregătiți, valoroși!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai da.

| Mosotti a răspuns:

La noi cam lipseste industria, ingineraia poate a mai putin cautate, nu prea cunosc axa asta ca piata muncii, locuri de munca, dar daca nu avem industrie masiv, ingineri se cauta mai putin acum, in afara se cauta am auzit.

Acuma se cauta programatori cel mai mult, economisti, deci meserii din astea care nu produc, job-uri in servicii, etc.