| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

E grea meseria de Pizzer/Pizzaiolo.Sunt cat de cat pasionat de bucatarie,stiu sa fac pizza,cel putin mie imi place gustul, dar chestia e ca atunci cand o fac, stau si migalesc putin la ea si nu imi iese perfect rotunda.Stateam si ma gandeam zilele astea sa ma angajez la asa ceva, dar in acelasi timp ma gandesc''acolo trebuie sa fac pizza la foc automat si fara sa o migalesc atat''.

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nașpa. Ai maxim 10 minute sa o faci, dacă îți ia 50 minute, aia e.

| Alverto a răspuns:

Amuzant. Frate nu trebuie sa fie perfect rotundă. Ai fost la restaurant și ai comandat o pizza? Trebuia sa vezi că nicidecum nu trebuie să fie perfect rotundă. Trebuie să aibă cât de cât forma/aspect de pizza. Și plus că există mai multe modele de pizza, există și pizza pătrată, mini pizza, triunghiulară etc

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Până nu încerci cu Adevărată nu ai de unde sa stii dacă este grea sau ușoară