| Andreea_Brandus_1995 a întrebat:

E grea munca de florareasa? Vreau un raspuns detaliat, va rog tare mult!

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Chiar nu-i grea deloc, ca tot ce ai de facut este sa inveti sa faci aranjamente florale si apoi sa le vinzi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti țigancă? Alea sunt florărese

| Freya1 a răspuns:

Depinde.
Dacă îți vin florile gata făcute și aranjate tu doar sa le vinzi, e ca și orce alt lucru în comerț.
În schimb dacă trebuie tu sa faci ornamente, sa scrii felicitări, sa îngrijești florile.Iti trebuie un pic de talent.

| johnnny123 a răspuns:

Hai că de la facultatea de Drept ai trecut la croitoreasă și acum la florăreasă... Cred că te deplasezi în sens greșit în carieră.

| suntserios a răspuns (pentru johnnny123):

Zici? fac astia cu florile de a bani

| johnnny123 a răspuns (pentru suntserios):

Dacă vrea să devină antreprenor în domeniul florilor e altă poveste. Dar nu pare prea hotărâtă să se implice în ceva. Doar țopăie de la o idee la alta.

Răspuns utilizator avertizat
| Andreea_Brandus_1995 explică (pentru johnnny123):

Cam da, sincer, habar nu am ce sa fac cu viata mea, noroc ca joi is programata la un psiholog sa fac un test vocational, poate o sa mai lumineze ala la minte. Oricum la Drept is 100% sigura ca vreau sa renunt!

| Andreea_Brandus_1995 explică (pentru johnnny123):

Stiu, pentru ca inca nu mi-am gasit vocatia, dar joi fac un test vocational si atunci o sa fiu mai hotarata!

| anonim3247 a răspuns:

O florăreasă are minim 2 bărbați care se ocupă de afacere.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Bărbații sunt ori soțul florăresei ori copilul ei ori nepot ori cineva din neamul lor.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Ea doar vinde florile

| anonim3247 a răspuns:

Florăreasa face prețul după cum e cumpărătorul.

Răspuns utilizator avertizat
| carlyy1765 a răspuns:

Nu e usoara, am o cunostiinta în acest domeniu. În primul rand cum a spus și freya1, dacă îți vin florile direct buchet sa le vinzi, e usor, dar dacă le faci tu cu mana ta, aranjamente, buchete, ghivece, e greu, ca vi cu mâinile aspre și obosite. Plus, dacă vrei sa fii o florareasa stiuta și profesionista, cum asa ar fi frumos, faci și aranjamente pentru evenimente, mergi sa le pui, sa le aduni, intr-adevar nu e ușor, dar dacă ți plac florile, de ce nu