| anonim_4396 a întrebat:

E greu la început sa muncești in constructii, interioare, exterioare etc?
Adica ar avea ce face unul care nu știe nimic?
Am o teama sa ma duc fiindcă nu stiu nimic si sunt mai neîndemânatic

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica, totul se invata treptat!
Nici de umblat n-ai stiut in prima zi dupa ce te-ai nascut, a durat cativa ani pana ce ai invatat sa alergi normal.

La inceput vei primi lucruri simple de facut, iar treptat vei putea invata tot mai multe lucruri.
Trebuie doar sa respecti regulile, mai ales cele de protectia muncii!

| romeo78 a răspuns:

Nimeni nu s-a născut învățat. Vei fi la început un ucenic, băiat bun la toate. Adică, vei sta lângă cei cu experiență și vei face ce au făcut și ei prima dată. Pregătești materialul, cari sacii cu materiale, moloz. Cureți sculele de lucru.
Succes!

| Țoglă a răspuns:

La început va fi greu în orice domeniu. Te înveți cu timpul.
Dacă și angajatorul știe că ești novice, nu are așteptări ridicate de la tine.

| paulina1234 a răspuns:

Nimeni nu se naște învățat. Indiferent dacă te vei descurca sau nu este întotdeauna bine să încerci ceva nou! Este normal sa fie mai greu la început, dar ușor ușor vei înțelege ce ai de făcut și care sunt pretențiile de lucru. Experiența nu se primește, se capătă! Iar teamă? Nu are de ce să îți fie. Sunt oameni care te pot îndruma, îți pot arăta ce trebuie să faci. Succes!