| Anonim33123 a întrebat:

E greu la medicina? Pe ce se bazeaza ea? Ce medie trebuie sa ai pentru admitere? Va rog, informati-ma!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E probabil cea mai grea si cea mai lunga facultatea din cate exista.

se bazeaza pe chimie, biologie, anatomie, fizica, latina

nu ai nevoie de medie, la orice facultate de medicina dai examen serios de admitere

| Andu_Eu_1993 a răspuns:

Este greu pentru ca ajungi sa investesti multi bani in facultate, sa fi platit mizer si cand poti profesa ca medic pe la 40 ani sa ai un salariu de tot rahatu. Plus admosfera din spitalele de la noi...plus fapul ca nu avem un sistem de sanatate dezvoltat...nu se nerita. Cauta o cariera care sa iti aduca atat satisfactie financiara cat si morala.