| PussicatDolls a întrebat:

E greu sa fii hipnoterapeut? big grin
Ofer funda kiss

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Asta nu este o meserie ca atare, cel putin nu in Romania. Psihoza poate fi folosita in scopuri terapeutice de psihologi cu pregatire speciala pe psihologie clinica sau de medici psihiatri, dar se foloseste extrem de rar si pentru cazuri foarte grave sau dificile pentru ca hipnoza poate determina consecinte grave si ireversibile. in rest e plina lumea de "frunze-n vant" care se dau tot felul de experti in nimic si de habarnisti care o fac pe guru si nenorocesc oameni

2 răspunsuri:
| gabryelm3 a răspuns:

E o meserie destul de ciudata, probabil e meserie grea, nu stiu.

| thechangeman a răspuns:

Dupa parerea mea sa fii hipnoterapeut e o tampenie ordinara, poti practica asta doar daca nu ai unde sa te angajezi