| Ionicaestecher123 a întrebat:

E ilegal sa dai un curs download tip pdf pe care tu l-ai platit la cineva random ca el sa nu m-ai dea banii pe el si sa invete, stiu ca pentru autor nu r bine ca n-a, dar daca aceea persoana de il primeste nu il distribuie mai departe nu e paguba mare 1 curs.
Detaliați va rog și să fie ceva oficial daca e ilegal sau nu
Mulțumesc

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca exista doar 1 exemplar platit /citit deodata, atunci e legal.
Exista asemenea carti electronice, care permit doar folosirea unui singur exemplar deodata.
Fisierele pdf nu au asemenea control.

| Ionicaestecher123 explică (pentru Bula):

Https://www.fxatrading.com/......ath-player
Ca-să îți faci o idee.
Aștept răspuns
Deoarece băiatul nu vrea să mă ajute cu ce am menționat eu m-ai sus că cică e ilegal și n-ar fi corect pentru autor, asta cu autorul o înțeleg dar nu moare daca îmi trimite că eu nu voi mai trimite la nimeni și un curs gratis nu e mare pierdere.

| Ionicaestecher123 explică (pentru Ionicaestecher123):

Doar că cursul asta e gratis, celălalt costa doar că au același autor, și cred că seamănă că și format etc doar diferă informația.
Eu nu vreau sa dau banii pe curs deoarece e scump și mă gândeam că poate el mă ajută.

| Bula a răspuns (pentru Ionicaestecher123):

De ce esti zgarcita?
Cele mai bune investitii le poti face in:
- cursuri, din care poti sa nveti lucruri noi, (aproape) unice
- scule de calitate, care ti se potrivesc.
Cele doua investitii de mai sus iti pot asigura Viitorul.

p.s.
Eu mi-am cumparat intamplator o carticica de cca. 50 pagini (un curs, tiparit de o facultate, in doar 100 exemplare), intr-un anticariat. Am platit pentru el o suma frumusica (cca. 150 USD), dar am invatat din el lucruri ce muuuulti specialisti internationali nu le cunosc.
Am trait si traiesc bine din plusul de cunostinte.

| Ionicaestecher123 explică (pentru Bula):

600€ la 14 ani cum sa fac eu rost?
Dar minte altele de costa și m-ai mult

| Bula a răspuns (pentru Ionicaestecher123):

Invatatul costa.
Stiinta se plateste in functie de cat de mult stii (fata de altii).
Cel mai greu este sa inveti cum sa-ti faci rost de bani si sa inveti cu cheltuieli minime.