| inflicted a întrebat:

E important sa ai LinkedIn? Mă uitam pe acolo și am văzut un tip cu 5 ani experiență la o singura firma și 498 de contacte și apoi am dat pe o tipă și aia avea o grămadă de diplome, publicatii, experiență de muncă la firme importante și avea doar 86 contacte.
La ce se referă contactele?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Contactele de pe LinkedIn sunt echivalentul prietenilor de pe Facebook. Si da, e important sa ai LinkedIn daca vrei sa fii in contact permanent cu recruiteri si persoane de la hr in caz ca vrei sa iti cauti job.