| DumitrescuAlex a întrebat:

E mai bine să faci o facultate?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai bine decât ce?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai bine pentru cine?

| Frank51 a răspuns:

E mai bine comparativ cu ce?

| gabicoo a răspuns:

Da. Ca să muncești mult și să fii plătit prost.
Mai bine învață o meserie care are căutare și să te ajute să câștigi bine.

| LisaJulie a răspuns:

Ce facultate vrei sa faci?

| DumitrescuAlex explică (pentru LisaJulie):

UTCB pe domeniul Informatica

| FreddieM a răspuns:

Dacă ai vocatie ești determinat sa să-ți construiești o bună cariera profesională, da, dar dacă o faci pentru mami și tati, doar ca să fii,, măndria casei ca ai studii superioare'', fără vocatie și criteriu pierzi timpul degeaba.
Cheers

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă te încumeți să o termini da. Dacă renunți la facultate după prima restanță mai bine nu

| LaviniuA a răspuns:

E mai bine decat sa joci barbut si sa bagi la pacanele.
Te trezesti brusc intr-un mediu elevat, ii auzi cum vorbesc limbi straine, ii vezi cu nasul pe sus, iti vorbesc din carti.
Nu vrei si tu sa fii asa?

| Xena20 a răspuns:

Depinde ce facultate. Sa faci o facultate doar de dragul de a face e pierdere de vreme și te tine și mult în loc, că ai nevoie de bani sa trăiești, ești major deja. O facultate merita sa o faci doar daca e ceva care te pasionează și te ajută cu adevărat.

| Xena20 a răspuns:

Daca e ceva care te pasionează și consideri că chiar te ajuta cu adevărat fa-o, daca nu știi ce și vrei sa faci o facultate la întâmplare asa doar de gura lumii atunci chiar nu merita, e pierdere de vreme.

| StatescuColegul a răspuns:

Desigur ca este în regula sa faci o facultate.Ea te ajuta sa te dezvolți în continuare