| gabi_popa a întrebat:

E mai bine sa te angajezi din timpul facultatii sau sa astepti pana termini?

Răspuns Câştigător
| enache_stoica a răspuns:

Din pacate, daca lucrezi din timpul facultatii, pierzi viata studenteasca. Daca alergi intre facultate si serviciu mereu, n-o sa mai ai timp de chefuri, betii, paranghelii si toate astea, pe care o sa le regreti mai tarziu. happy

9 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Depinde de situatie. daca vrei ca dupa terminarea facultatii sa ai un loc de munca stabil este bine sa te angajezi dinainte de term. faculatii. daca nu ai probleme cu banii te poti angaja dupa terminarea ei.

assiris
| assiris a răspuns:

E bine sa te angajezi din timpul facultatii. Si sa-ti mai vind un pont. Daca nu gasesti sa te angajezi cu bani, incearca sa lucrezi cit mai aproape de domeniul tau preferat chiar ca voluntar, fara pretentii banesti. Cind vei scrie in CV la un loc de munca ca ai lucrat in domeniu voluntar ai mare trecere la interviu si sansele tale de a te angaja sunt foarte mari. Ti-o spun din experienta.

doiny
| doiny a răspuns:

depinde de facultate si de tine daca poti sa faci fata. daca esti la zi si mai ales la buget este mai greu sa te angajezi, doar daca gasesti ceva part-time si sa fie si pe placul tau. dupa facultate ar fi cel mai indicat dar este mai greu deoarece acum se cauta persoane cu experienta in orice domeniu...chiar si ca vanzatoare, ceea ce nu mi se pare corect. cel mai bine ar fi sa faci cat mai mult voluntariat in timpul facultatii, mai ales daca gasesti ceva in concordanta cu specializarea ta.

| vio2006 a răspuns:

Da cred ca e bine sa te angajezi in timpul facultatii... dupa ce termini si te duci la un interviu, prima intrebare este: ce experienta ai? Succes, vio

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte bine, mai ales daca e ceva in domeniul in care termini facultatea...astfel cand vei termina si vei deveni,, specialist,, vei avea un atu mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cu cat mai repede cu atat mai bine, iar daca cumva ti se ofera si posibilitatea de a face ce-ti doresti nu rata ocazia (e groaznic sa faci ce nu-ti place zi de zi ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

este ideal sa lucrezi din timpul facultatii deoarece asa vei capata experienta vei cunoaste simtul responsabilitatii si nu te vei lovi mai tarziu ca in cazul meu ca nu vei fi angajata din cauza lipsei de experienta/succes

| corina_micu a răspuns:

Daca te angajezi, ai grija! Nu merita sa lucrezi la cine stie ce fast food sau ceva de genul asta. Angajeaza-te doar daca are legatura cu domeniul tau si daca te va ajuta in viitor.

| eveline_titus a răspuns:

Eu m-am angajat din anul II, am tinut servicii part-time, am trecut si pe la facultate si mi-am facut si experienta. Merita si se poate!